Edukacja ekologiczna

W ostatnich latach świadomość ludzi odnośnie trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się nasza Planeta, znacznie wzrosła. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że ocieplenie klimatu to nie żarty. Na szczęście coraz więcej osób odczuwa potrzebę dbania o środowisko, a co za tym idzie, ruch eko znacznie przybiera na sile. W mediach społecznościowych na każdym kroku możemy odnaleźć materiały mówiące nam o tym, jak zacząć troszczyć się o Ziemię. Nawet najmniejsze działania takie jak segregacja śmieci, niekupowanie plastikowych siatek czy częstsze prysznice, zamiast kąpieli w wannie mogą pomóc. Warto wprowadzać takie nawyki już od najmłodszych lat, aby pozostały z dziećmi przez późniejsze etapy ich życia. Tutaj z pomocą przychodzą Czary z drukary.

Przygotowaliśmy interaktywny elementarz ekologiczny, a także zestaw materiałów pomocniczych dotyczących segregacji odpadów dla rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby poszerzyć obecną wiedzę i uświadomić w nowych kwestiach swoich podopiecznych.

Treści dotyczące segregacji śmieci pomogą w kształtowaniu postaw oraz zachowań proekologicznych. Można z łatwością wykorzystać je na lekcjach przyrody przy okazji Dnia Ziemi, ale także w formie zabawy edukacyjnej w domowym zaciszu. Poruszane tematy to między innymi szkodliwy wpływ plastiku na środowisko wodne, jakie odpady trafiają do danego pojemnika czy porady dotyczące tego, jak zużywać mniej tworzyw syntetycznych. W skład zestawu wchodzą:

-karty demonstracyjne,

-kodeks młodego ekologa (także w formie kolorowanki),

-plansze informacyjne,

-karty pracy,

– i wiele innych.

Interaktywny elementarz ekologa to zaś zbiór zagadnień dotyczących ekologii w formie interaktywnych prezentacji, gier oraz kart pracy zawierających kolorowanki i układanki. Dzieci dowiedzą się jak zużywać mniej wody, energii i plastiku, a także jak w odpowiedni sposób umieszczać śmieci do poszczególnych kontenerów. Przyjazna dla oka grafika z pewnością zainteresuje najmłodszych.

Jeśli chcesz, aby twoje pociechy były świadome konieczności ochrony środowiska i miały wypracowane nawyki proekologiczne skorzystaj z materiałów pomocniczych od Czary z drukary!

wczytaj więcej
wszystkie materiały w plikach pdf

Nie musisz martwić się o format plików. Wszystkie są zapisane jako wielostronicowe pliki PDF z interaktywnym spisem treści.

nie musisz czekać na kuriera

Wszystkie pliki dostarczymy na Twoje konto w sklepie. Procedura zakupu jest bardzo intuicyjna i zawsze możesz wrócić do panelu aby pobrać swoje pliki.

dożywotnia licencja na użytkowanie

Kupując pakiet materiałów uzyskujesz dożywotnią licencję na wykorzystywanie ich w swojej pracy w placówkach oświatowych i terapeutycznych lub w pracy w domu ze swoimi dziećmi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Po prostu drukujesz

Nasze materiały przygotowane są do druku pod standardowe, najbardziej popularne drukarki formatu A4, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Jeśli masz problem z drukarką napisz do nas, być może spotkaliśmy się już z podobnym problemem i będziemy w stanie coś doradzić.

NAPISZ DO NAS ZOBACZ WSZYSTKIE CZARY