Edukacja społeczna

We współczesnym świecie, w którym tak dużą uwagę przywiązuje się do rzeczy mierzalnych, zapominamy niejednokrotnie o tym, czego nie widać. Doskonale obrazuje to podejście do stanów emocjonalnych, które – choć współcześnie dostrzegane – wciąż pozostają w tyle za wynikami w pracy czy w nauce. Dzisiejsi pracodawcy coraz częściej decydują się na wprowadzanie w swoich firmach urlopu celem zadbania o stan zdrowia psychicznego czy doceniają osoby, które przyznają się do swoich słabości w kwestii przeżywania emocji. Jeśli chcemy jednak, by w przyszłości trend ten stał się standardem, warto już dziś uczyć najmłodszych, jak ważny jest stan psychiczny każdego z nas. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą karty pracy z kategorii Inteligencja emocjonalna od Czary z drukary.

 

Rozpoznawanie emocji i umiejętne odczytywanie je w zachowaniu innych osób jeszcze do niedawna nie było cenną zdolnością – nikt nie doceniał zrozumienia i spojrzenia na drugiego człowieka w empatyczny sposób jako atutu. Dziś, kiedy zapotrzebowanie na pracę psychoterapeutów wciąż wzrasta, a uczestnictwo w terapii przestało być tematem tabu i stało się powszechnie podnoszoną w społeczeństwie kwestią, coraz większą wagę przykładamy do tego, by już najmłodsze dzieci uczyły się rozróżniania własnych emocji i pracy z nimi.

Jak pomóc dziecku rozróżniać emocje własne i innych?

Doskonałym sposobem na nauczenie dziecka odczytywania emocji, rozróżniania ich i radzenia sobie z nimi w trudnych sytuacjach, są karty pracy z kategorii Inteligencja emocjonalna. Znajduje się w nich 6 interaktywnych prezentacji oraz 70 stron PDF do własnego wydruku. Prezentacje dotyczą sześciu emocji – lektor wyjaśnia mechanizm każdej z nich i wyjaśnia, dlaczego jest ona ważna. W zestawie zawarte są zadania z teorii umysłu, które stawiają przed uczniami wyzwanie rozpoznania emocji innych. Oprócz tego karty do samodzielnego wydruku zawierają:

– kodeks złości (również w formie kolorowanki)

– wycinanki,

– puzzle,

– zadania z kodowania,

– pacynki w formacie A4,

– pisanie po śladzie,

– i wiele innych zadań.

Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko lub uczniów rozpoznawania emocji i sprawnego radzenia sobie z nimi na co dzień, koniecznie zobacz naszą propozycję kart edukacyjnych do samodzielnego wydruku. Mogą być doskonałym wsparciem do omawiania zaistniałych sytuacji, dzięki którym najmłodsi nauczą się lepiej radzić sobie z uczuciami, których doświadczają. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu.

wczytaj więcej
wszystkie materiały w plikach pdf

Nie musisz martwić się o format plików. Wszystkie są zapisane jako wielostronicowe pliki PDF z interaktywnym spisem treści.

nie musisz czekać na kuriera

Wszystkie pliki dostarczymy na Twoje konto w sklepie. Procedura zakupu jest bardzo intuicyjna i zawsze możesz wrócić do panelu aby pobrać swoje pliki.

dożywotnia licencja na użytkowanie

Kupując pakiet materiałów uzyskujesz dożywotnią licencję na wykorzystywanie ich w swojej pracy w placówkach oświatowych i terapeutycznych lub w pracy w domu ze swoimi dziećmi.

Po prostu drukujesz

Nasze materiały przygotowane są do druku pod standardowe, najbardziej popularne drukarki formatu A4, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Jeśli masz problem z drukarką napisz do nas, być może spotkaliśmy się już z podobnym problemem i będziemy w stanie coś doradzić.

NAPISZ DO NAS ZOBACZ WSZYSTKIE CZARY