Edukacja zdrowotna

Nauka o zdrowiu z czasów szkolnych kojarzy Ci się ze żmudnym powtarzaniem anatomii człowieka i wkuwaniem na pamięć łacińskich nazw popularnych chorób? Twoje dziecko może mieć zupełnie inne odczucia! Poznaj nasze karty edukacyjne do nauk o zdrowiu człowieka i pokaż najmłodszym, że przyswajanie nowych informacji z dziedziny biologii może być interesujące!

Zestawy z kategorii Zdrowie to zbiory gier, kart obrazkowych, infografik czy kart pracy. Zawarte w nich zadania pomogą uczniom zapoznać się i przyswoić wiedzę z zakresu m.in. zasad prawidłowego odżywiania, nazw owoców i warzyw, sposobów na przygotowywanie prostych potraw i innych.

Karty dotyczące zdrowia odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. Traktują także o zasadach prawidłowego korzystania ze współczesnych mediów, higieny snu, odpowiedniego nawodnienia. Zawarta w zestawie „Dbamy o zdrowie” piramida zdrowego żywienia została przygotowana w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia.

To jednak nie wszystko. Zdrowie jest w tym przypadku jedynie pretekstem do nauki. Wśród zadań na kartach do samodzielnego wydruku od Czary z drukary znajdują się również takie zadania jak np.:

  • dzielenie na sylaby,
  • labirynty,
  • doble,
  • sudoku dla dzieci,
  • kolorowanki,
  • rysowanie po śladzie,
  • rozsypanki z sylab,
  • dobieranie ubioru odpowiednio do pogody,
  • plansze do zabaw klamerkowych,
  • i wiele innych.

Zadania zawarte w kartach kategorii Zdrowie nie tylko pozwalają dzieciom zapoznać się z zasadami dbania o zdrowie swoje i innych, ale też wspomagają rozwój manualny najmłodszych. Karty są skonstruowane tak, by wspierać także motorykę małą, np. poprzez wyklejanie, kolorowanie, wycinanie i inne aktywności, w których uczniowie mogą brać udział. To świetny materiał wspierający na wielu etapach rozwoju dziecka.

Wszystkich, którzy są zainteresowani szczegółami dotyczącymi kart pracy dotyczących zdrowia i chcą zapytać o szczegóły naszych zestawów, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy w wyborze.

wczytaj więcej
wszystkie materiały w plikach pdf

Nie musisz martwić się o format plików. Wszystkie są zapisane jako wielostronicowe pliki PDF z interaktywnym spisem treści.

nie musisz czekać na kuriera

Wszystkie pliki dostarczymy na Twoje konto w sklepie. Procedura zakupu jest bardzo intuicyjna i zawsze możesz wrócić do panelu aby pobrać swoje pliki.

dożywotnia licencja na użytkowanie

Kupując pakiet materiałów uzyskujesz dożywotnią licencję na wykorzystywanie ich w swojej pracy w placówkach oświatowych i terapeutycznych lub w pracy w domu ze swoimi dziećmi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Po prostu drukujesz

Nasze materiały przygotowane są do druku pod standardowe, najbardziej popularne drukarki formatu A4, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Jeśli masz problem z drukarką napisz do nas, być może spotkaliśmy się już z podobnym problemem i będziemy w stanie coś doradzić.

NAPISZ DO NAS ZOBACZ WSZYSTKIE CZARY