Motoryka mała

Chcesz rozwinąć u swojego dziecka motorykę małą? To wszystkie te umiejętności, do których wykorzystywane są nasze ręce. Nie bez znaczenia jest więc ćwiczenie z maluchami rysowania, wyklejania, wycinania i innych manualnych czynności. Jeśli leży Ci na sercu rozwój kilkulatka, a nie masz pomysłu jak go wspomóc, doskonale trafiłeś. Poznaj nasze karty pracy z zakresu motoryki małej i towarzysz najmłodszym w ich postępach!

Rozwój motoryki małej jest kluczowy w początkowych etapach rozwoju dziecka. Dzięki niej maluch łatwiej nabywa kolejnych umiejętności. Niestety, nikt nie rodzi się z rozwiniętą motoryką małą, przez co konieczne jest ćwiczenie jej od najmłodszych lat. Wprawdzie już samo chwytanie przedmiotów paluszkami jest doskonałym ćwiczeniem dla dzieci, jednak warto urozmaicać proponowane czynności i czynić je jak najatrakcyjniejszymi. Jak to zrobić? Chętnie pomożemy!

Karty pracy z kategorii Motoryka mała podzielone są na konkretne tematy. Do wyboru mamy naukę liter alfabetu, cyfr i liczb czy dwuznaków. Duży nacisk przy doborze zadań położony został na grafomotorykę, czyli umiejętność pisania i rysowania. Rozwijają one percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Dla bardziej zaawansowanych w nauce uczniów proponujemy karty z zeszytu Mistrz Kaligrafii, które pomogą pisać wyraźnie i starannie. Miłośnikom prac plastycznych polecamy z kolei Zabawy plasteliną, które pozwolą rozwinąć się manualnie, ale i rozwiną kreatywność i wyobraźnię oraz nauczą lepiej skupiać uwagę.

Wśród zadań w zeszytach kategorii Motoryka mała znajdziecie takie zadania jak:

– odwzorowywanie,

– łączenie kropek,

– kolorowanki,

– ćwiczenia z kaligrafii,

– pikselki,

– kodowanie,

– labirynty,

– puzzle,

– wycinanki,

– wklejki do zeszytu,

– i wiele innych.

Jeśli chcesz pomóc swoim uczniom czy własnemu dziecku w rozwoju motoryki małej, koniecznie sięgnij po nasze karty. Jeżeli zainteresowała Cię ta propozycja i chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością opowiemy o szczegółach zestawów i pomożemy dokonać najlepszego wyboru. Zapraszamy!

wczytaj więcej
wszystkie materiały w plikach pdf

Nie musisz martwić się o format plików. Wszystkie są zapisane jako wielostronicowe pliki PDF z interaktywnym spisem treści.

nie musisz czekać na kuriera

Wszystkie pliki dostarczymy na Twoje konto w sklepie. Procedura zakupu jest bardzo intuicyjna i zawsze możesz wrócić do panelu aby pobrać swoje pliki.

dożywotnia licencja na użytkowanie

Kupując pakiet materiałów uzyskujesz dożywotnią licencję na wykorzystywanie ich w swojej pracy w placówkach oświatowych i terapeutycznych lub w pracy w domu ze swoimi dziećmi.

Po prostu drukujesz

Nasze materiały przygotowane są do druku pod standardowe, najbardziej popularne drukarki formatu A4, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Jeśli masz problem z drukarką napisz do nas, być może spotkaliśmy się już z podobnym problemem i będziemy w stanie coś doradzić.

NAPISZ DO NAS ZOBACZ WSZYSTKIE CZARY