Pory roku

Umiejętność nazywania pór roku, określenie tego, jakie warunki atmosferyczne występują w danym sezonie to podstawowe umiejętności, które nabywają dzieci w wieku przedszkolnym. Aby urozmaicić poznawanie tych treści i rozwijanie wiedzy na ten temat Czary z drukary przygotowały przyciągające uwagę materiały pomocnicze. Co ważne, zestawy rozwijają także sprawność manualną i grafomotoryczną.

W naszej ofercie rodzice, jak i nauczyciele mogą znaleźć zestawy kart pracy dotyczące danej pory roku, które mają na celu naukę rysowania i pisania, rozwój percepcji wzrokowych czy koordynację wzrokowo-ruchową. Karta jesień zawiera między innymi treści odnośnie grzybów, przetworów czy Dnia Dyni. Ta dotycząca wiosny uwzględnia Dzień Ziemi, mapę Polski, zwierzęta świata.

O bezpieczeństwo należy dbać zawsze bez względu na porę roku. Najmłodsi powinni mieć świadomość jak zachowywać się nad wodą czy w górach. Czary z drukary również uwzględniło te kwestie w swoich materiałach, tworząc je w formie infografik. Są to np. bezpieczne ferie zimowe (jak się ubrać na śnieg, bezpieczeństwo psów i kotów w czasie zimy, spotkanie z nieznajomym) czy bezpieczne lato (numery alarmowe, kleszcze, udar cieplny). Pokazujemy, na co zwracać uwagę, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Proponujemy także wklejki do zeszytu do samodzielnego wydruku dotyczące zimy, Świąt Bożego Narodzenia czy jesieni. Jeśli twoje dziecko uwielbia układanki mamy dla niego coś specjalnie! Są dostępne w dwóch wersjach- łatwiejszej i trudniejszej. W wiosennej wersji odnajdziesz np. podobiznę zająca czy kurczaka, a w zimowej bałwana lub Mikołaja.

Dla maluchów preferujących naukę przez zabawę interaktywną przygotowaliśmy prezentacje, gry, układanki dydaktyczne, karty pracy, a także plansze demonstracyjne. Dzięki nim możliwe jest:

-rysowanie,

-układanie puzzli,

-dopasowywanie obrazków do zdania we właściwej kolejności,

-czytanie ze zrozumieniem

Pory roku to jeden z bardziej przyjaznych tematów do nauki dla najmłodszych. Spraw swojemu dziecku radość i skorzystaj z oferty Czary z drukary.

wczytaj więcej
wszystkie materiały w plikach pdf

Nie musisz martwić się o format plików. Wszystkie są zapisane jako wielostronicowe pliki PDF z interaktywnym spisem treści.

nie musisz czekać na kuriera

Wszystkie pliki dostarczymy na Twoje konto w sklepie. Procedura zakupu jest bardzo intuicyjna i zawsze możesz wrócić do panelu aby pobrać swoje pliki.

dożywotnia licencja na użytkowanie

Kupując pakiet materiałów uzyskujesz dożywotnią licencję na wykorzystywanie ich w swojej pracy w placówkach oświatowych i terapeutycznych lub w pracy w domu ze swoimi dziećmi.

Po prostu drukujesz

Nasze materiały przygotowane są do druku pod standardowe, najbardziej popularne drukarki formatu A4, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Jeśli masz problem z drukarką napisz do nas, być może spotkaliśmy się już z podobnym problemem i będziemy w stanie coś doradzić.

NAPISZ DO NAS ZOBACZ WSZYSTKIE CZARY